Jaka pościel na lato?

Wybór odpowiedniej pościeli ma ogromny wpływ na jakość snu. Nie na próżno przysłowie mówi: “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. A odpowiednia pościel to przede wszystkim dopasowana do pory roku i temperatury otoczenia.
Pościel na lato powinna być kie tylko przewiewna i lekka, ale i przyjemna w dotyku. Dobrze sprawdzający się materiał na pościel satyna bawełniana jest gładka i chłodna w dotyku, a przy tym pozwala skórze oddychać. Zwłaszcza sposoby o skórze wrażliwej powinny w ciepłym okresie zwracać uwagę, aby satyna była z naturalnego materiału, a nie syntetyku.
Innymi dobrym na lato rodzajem tkaniny jest kora. To bawełna, która jest gnieciona, jakby karbowana. Jest ona cienka i wyjątkowo przewiewna, pozwala więc skórze oddychać. Pościel z kory szybko wysycha po praniu i można ją wyprać, jak każdą bawełnę, w wysokiej temperaturze.
Najbardziej luksusowym rozwiązaniem na lato jest podobny do satyny w dotyku i jeszcze szlachetnejszy jedwab.
Inny coraz popularniejszy rodzaj tkaniny na pościele letnie do mieszanka bawełny i lnu. Mniej się ona gniecie niż czysty len, dobrze odprowadza wilgoć że skóry i oddycha.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *