Wzory szaf wnękowych. Szafy wnękowe w nowoczesnych wnętrzach

Szafa wnękowa to świetne rozwiązanie do domów i mieszkań. Pozwala na utrzymanie porządku w każdej przestrzeni i efektowne wykorzystanie nawet najmniejszych pomieszczeń.

Wzory szaf wnękowych – jaki sprawdzi się w naszym domu?

Szafa wnękowa Szczecin składa się z dwóch podstawowych części: zewnętrznej (ścianek bocznych i drzwi) i wewnętrznej (półek, drążków i wieszaków). W zależności od aranżacji wnętrza oraz przestrzeni, którą dysponujemy, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne, składane lub uchylne. To ten element w głównej mierze określa wzory szaf wnękowych.

Konstrukcja to podstawa – szafa wnękowa Szczecin

Cały ciężar drzwi szafy, bez względu na wybrany rodzaj, opiera się na wózkach jezdnych, ukrytych wewnątrz. Aby nie przeciążać konstrukcji pojedyncze skrzydło nie powinno być cięższe niż 60 kg. Ma to wpływ na pozostałe parametry drzwi, jak wysokość i grubość, który trzeba odpowiednio dopasować. Fronty mogą być wykonywane z płyt, mat naturalnych lub szkła. Istnieje również możliwość zastosowania innych materiałów, współgrających z całą aranżacją wnętrza. Szafa drzwiowa może stanowić piękne uzupełnienie dekoracji wnętrza.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *