Industrialny urok w łazience: Surowość, metal i wyraziste detale.

Industrialny urok w łazience: Surowość, metal i wyraziste detale

Łazienka to ważne miejsce w naszym domu. To tutaj robimy poranną toaletę, relaksujemy się w wannie po ciężkim dniu pracy i przygotowujemy się do snu. Dlatego tak ważne jest, aby nasza łazienka była funkcjonalna, ale równocześnie piękna i stylowa. Jednym z trendów, który w ostatnim czasie zyskał na popularności, jest industrialny styl w łazience. Co sprawia, że jest on tak atrakcyjny?

Metalowe elementy

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów industrialnej łazienki są metalowe akcenty. Mogą to być kran, uchwyt do ręcznika, czy słuchawka prysznicowa wykonane ze stali nierdzewnej lub miedzi. Taki detal wprowadza do wnętrza odrobinę surowości i przemysłowego stylu.

Szara i czarna paleta kolorów

O ile w tradycyjnej łazience dominuje biel, tak w industrialnej aranżacji postawić należy na szarość i czerń. Możemy zdecydować się na płytki w tych kolorach, a także dodatki – jak np. czarna armatura czy szara Wanna.

Surowość i minimalistyczna forma

Industrialna łazienka charakteryzuje się surowością i minimalizmem. Najczęściej zamiast klasycznych mebli wykorzystuje się prostą półkę lub regał na ręczniki. W takiej łazience nie ma miejsca na zbędne dodatki ani ozdoby. Wszystko jest proste i funkcjonalne.

Ceglane ściany

Jednym z najważniejszych elementów industrialnego stylu jest cegła. W łazience możemy postawić na ceglane elementy – ścianę, podłogę, czy kolumny. Taka dekoracja wprowadzi do wnętrza autentyczne surowe piękno, które nada mu charakteru.

Wyrazista armatura

Ostatnim elementem, który wprowadzi do łazienki industrialny klimat są wyraziste kolorowe armatury. Mogą to być kolorowe słuchawki prysznicowe, czy błyszczące kraniki z miedzi. Taki detal wprowadzi do łazienki odrobinę kobiecego stylu i równoważy surowość industrialnego wystroju.

Podsumowując, industrialny styl w łazience to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią minimalizm i prostotę. Taki wnętrze jest jednak dalekie od nudnego lub szarego. Wręcz przeciwnie – surowość, metal i wyraziste detale wprowadzają do łazienki autentyczny przemysłowy klimat, który z pewnością zwróci uwagę wszystkich gości.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *