Styl glamour retro w łazience: Luksus, elegancja i przepych z przeszłości.

Styl glamour retro w łazience: luksus, elegancja i przepych z przeszłości

Współczesne łazienki to nie tylko miejsce, gdzie myjemy się i wykonujemy codzienne rytuały pielęgnacyjne. To także przestrzeń, która ma nam zapewnić relaks i odprężenie. Dlatego coraz więcej ludzi stawia na styl glamour retro, który łączy w sobie elegancję i przepych z przeszłości. Styl ten pozwala na stworzenie przestrzeni, która zachwyca i inspiruje swoim bogactwem i wyrafinowaniem.

1. Kolorystyka

Styl glamour retro opiera się na ciepłych i jasnych kolorach, takich jak beże, złocone odcienie, kolor kości słoniowej czy delikatne pastele. Sprawiają one, że łazienka zyskuje elegancki i luksusowy charakter. Styl ten sprzyja również kontrastom kolorystycznym, np. czarne i złote dodatki na tle białych płytek.

2. Wyposażenie łazienki

Łazienka w stylu glamour retro kojarzy się z dużymi wanienkami z nóżkami, prysznicami z efektami deszczu, fontannami czy jasnymi lustrem w bogatej ramie. Ważne są również dodatki, takie jak złote lub chromowane uchwyty, wersalki, antyczne wazony czy kryształowe podstawki na mydło.

3. Meble

Meble w stylu glamour retro są zazwyczaj wykonane z ciemnego drewna, o matowej powierzchni i z subtelnymi zdobieniami. Polecane są szafki pod umywalki z ozdobnymi uchwytami w stylu vintage. Klasyczne meble w łazience posiadają różne elementy, tj.: rzeźbione nóżki, prostokątna lub okrągła umywalka i metalowe uchwyty – ciekawe rozwiązania znajdują się tutaj.

4. Dodatki

Dodatki to kluczowy element stylu glamour retro. Wybierając je warto zwrócić uwagę na lampy, klosze z bursztynowym szkłem, komplety mydelniczek, koszyki na ręcznik i inne akcesoria łazienkowe wykonane z mosiądzu, metalu lub kryształu. W takim wyposażeniu łazienki, dodatki tworzą wspaniały klimat.

5. Detale

Detale to kolejny element, który stanowi o charakterze łazienki w stylu glamour retro. Można wśród nich wymienić na szeroką gamę płytek ceramicznych w stylu klasycznym lub marmurowych, a także na ozdobne kinkiety z kryształami lub na złocone lub mosiężne akcesoria. Wszystko po to, by łazienka nabrała wyjątkowego, luksusowego stylu.

Podsumowując, łazienka w stylu glamour retro to jedna z najpiękniejszych propozycji dla osób, które cenią sobie luksus i elegancję. Bogactwo dodatków, ciepła i jasna kolorystyka oraz wyjątkowo zaprojektowane meble to elementy, które sprawią, że dotarcie do niej będzie ogromną przyjemnością.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *