Retro-chic w łazience: Pomysły na powrót do klasycznych stylów.

Latami pędząc za nowoczesnymi rozwiązaniami, czasem tracimy z oczu coś pięknego i ponadczasowego. Warto zwrócić uwagę na klasyczne style aranżacji łazienek. W artykule przedstawiam przykładowe pomysły na powrót do retro-chic w łazience.

1. Kolory i materiały

Wiele osób uważa, że retro-klimat kojarzy się tylko z pastelowymi kolorami i pięknymi kafelkami z lat 50. i 60. Jednakże warto pamiętać, że styl retro to nie tylko delikatne odcienie. Wstawiając do łazienki drewno, metal czy ceramikę można uzyskać rustykalny klimat, a białe ściany i drewniane meble w połączeniu z dodatkami z mosiądzu z kolei utworzą styl glamour, nawiązujący do lat 20.

2. Wanienka stawiana na sztalugach

Ta aranżacja z lat 20. ubiegłego wieku to stylowy sposób na ustawienie wanienki w łazience. Szpiczaste nóżki sztalug nadają ciekawego wyglądu, a jednocześnie powodują, że wanna jest wyższa od podłogi. W ten sposób łatwiej jest w niej wstać i usiąść.

3. Użytkowe stylowe przedmioty

W łazience miejsce znajdzie sporo przedmiotów. Możliwość zebrania oryginalnych stylowych akcesoriów to dopełnienie aranżacji łazienki. Pleciona koszykówka na ręczniki czy ozdoby w stylu retro to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę na równi z wyposażeniem wnętrz.

4. Duże lustro z ramą

Duże lustra z ramą w rustykalnym stylu są znakomitym dodatkiem do łazienki urządzonej w stylu retro. W tym przypadku warto wykorzystać nowoczesne technologie, gdyż zamawiając lustra, można dostosować je do naszych potrzeb.

5. Oświetlenie

Równie ważnym dodatkiem, jak decyzja o kolorze i deseniu kafelków czy przedmiotach dekoracyjnych, jest oświetlenie w retro-stylu. Lampy z mosiądzu czy dębowa belka w stylu świątynnym to doskonałe propozycje, by odświeżyć aranżację łazienki i nadać jej niepowtarzalnego charakteru.

Podsumowując, stylowe łazienki w stylu retro to nie tylko nawał kolorów i pastelowe kafelki. Oryginalne meble i ciekawe dekoracje pozwolą uzyskać niepowtarzalny styl. Łazienka usytuowana w stylu retro to przede wszystkim wytworny, klimatyczny i niepowtarzalny wystrój, który z kompletnie nowoczesnymi opracowaniami będzie idealnie harmonizować.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *