Pomysły na małą łazienkę: Jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Królewskie toalety: jak urządzić małą łazienkę aby była funkcjonalna i stylowa.

1. Zastanów się nad aranżacją.
Jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń jak najlepiej, zacznij od przemyślenia aranżacji. Czy potrzebujesz wanny? Czy wykorzystasz przestrzeń tylko jako toaletę? Czy chcesz posiadać toaletę i prysznic w jednym pomieszczeniu? Zanim zaczniesz myśleć o meblach, wyznacz swoje potrzeby. Przyjrzyj się swojemu stylowi życia i określ, co powinno się znaleźć w twojej łazience.

2. Wykorzystaj każdy centymetr.
Kiedy już wiesz, co chcesz mieć w swojej łazience, zwróć uwagę na każdy metr kwadratowy. Szafki pod umywalką, wieszaki do ręczników i regały pod prysznicem to tylko kilka z dostępnych opcji. Nie bój się zainwestować w” smarter” meble – istnieją szafki i szuflady, które zapewnią Ci jeszcze więcej miejsca.

3. Wybierz stylowe oświetlenie.
Nie trać miejsca na klasyczne lampy. Idź w przeciwieństwie – zdecyduj się na oświetlenie wbudowane w sufit lub strop. Wybierz opcję, która dopasuje się do stylu twojego wnętrza i nada mu charakteru.

4. Bądź mądry w użyciu kolorów.
Dobrym sposobem na uczynienie małej łazienki większą jest skorzystanie z jasnych kolorów. Biele i pastele sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń. Unikaj ciężkich kolorów i wzorów, które mogą sprawić, że twoja łazienka będzie wyglądać jeszcze mniejsza.

5. Podwójnie funkcjonalna łazienka.
Staje się coraz bardziej popularne urządzanie łazienki w sposób, który pozwoli na dwukrotnie lepsze wykorzystanie przestrzeni. Chodzi o umieszczenie prysznica wewnątrz wanny, dzięki czemu mija się konieczność posiadania dodatkowej powierzchni w łazience. Jest to świetny sposób na osiągnięcie kompromisu pomiędzy przestrzenią, a funkcjonalnością.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *