Sposoby na podział przestrzeni w mieszkaniu. Jadalnie klasyczne połączone z kuchnią

W przypadku stosunkowo niewielkich kuchni bardzo często stosuje się pomysł na połączenie jej z salonem. Jak oddzielić jadalnie od salonu, żeby całość przestrzeni wyglądała przyjemnie i elegancko?

Jadalnie klasyczne połączone z kuchnią

Połączenie kuchni i jadalni bywa często najlepszym wyjściem, żeby optycznie powiększyć przestrzeń i umożliwić całej rodzinie i znajomym wspólne spędzanie czasu podczas posiłków. Elementem łączącym, który potrafi świetnie spajać, a zarazem wydzielać konkretne funkcje, jest wyspa kuchenna lub stół. Dzięki temu uzyskamy piękne jadalnie klasyczne.

Jak oddzielić jadalnie od salonu?

Warto również zadbać o wydzielenie strefy wypoczynkowej (salonowej) od jadalni. Można to uzyskać wprowadzając do wnętrza żywą zieleń, która skutecznie odizoluje wypoczywających od tych krzątających się przy posiłku. W sferze wydzielenia wizualnego pomoże na pewno dobrze dopasowane oświetlenie funkcyjne – w przypadku jadalni w formie lampy mocno oświetlającej stół, w przypadku strefy relaksu bardziej stonowane i sprzyjające odpoczynkowi. W niewielkiej przestrzeni warto zadbać o podział pomieszczenia, żeby ułatwić korzystanie z niego.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *