Odwodnienie liniowe – cena

Odwodnienie liniowe jest elementem systemu odprowadzającego wodę w łazience – najczęściej wbudowana jest w podłogę, zatem dla nieświadomych jej istnienia praktycznie niewidoczna, zatem w żaden sposób nie niszczy efektu wizualnego. Montowane jest głównie przy kabinach prysznicowych bądź zabudowanych kątkach stanowiących miejsce kąpielowe. Ważne by wykończone zostało panelem z wysokiej jakości materiałów antypoślizgowych, by zapewnić pewien poziom bezpieczeństwa jego uczestnikom.

Całość tworzy całkiem oryginalny i bardzo nowoczesny efekt wizualny. Do zalet odwodnienia liniowego poza wspomnianym wcześniej nowoczesnym wyglądem zaliczyć można maksymalne wykorzystanie powierzchni łazienki, łatwiejsze i szybsze czyszczenie odpływu. Co istotne takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych, małych dzieci a także osób w mocno podeszłym wieku. Odwodnienie może być również zamontowane w ścianie, jednak takie rozwiązanie praktykuje się w przypadku bardzo małych powierzchni lub takich w których zamontowane jest ogrzewanie podłogowe wykluczające możliwość jednoczesnego zamontowania odwodnienia liniowego na tej samej powierzchni. Cena instalacji nie jest stała, ciężko jest też określić jakikolwiek konkretny jej przedział.

You may also like...

1 Response

  1. SIKORA pisze:

    użytkujemy go sami, czy mamy kilkuosobową rodzinę, sposób opracowania wystroju pokoi będzie rozmaity. Obecnie z uwagi na duży koszt domów w miastach, coraz mocniej modne są mieszkania z aneksem kuchennym otwartym na pokój dzienny. Dzięki temu nawet niewielkie mieszkanie da tak potrzebne nam poczucie przestrzeni. Rzecz jasna takie rozwiązanie ma określone minusy, jednak uważa się, że to dla wielu z inwestorów dość optymalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *