Jakie wybrać młodzieżowe łóżko 120×200?

Dzieci szybko dorastają, więc ich pokoje też najczęściej przeżywają metamorfozy. Chodzi oczywiście o to, że zmieniają się ich upodobania i potrzeby, ale także ewoluuje gust. Wraz z rosnącym ciałem koniecznie jest także dopasowanie mebli do wzrostu i rozwiązań do wieku. Strategiczne znaczenie w tym względzie ma oczywiście łóżko. Poza tym niemalże szyte na miarę musi być biuro i krzesło, a malowanie ścian czy zmiana podłogi oraz wybór dodatków to już dość proste zadania. Trzeba pamiętać o tym, że nastolatki często chcą mieć również realny wpływ na to jak ich pokój będzie wyglądać.

Ponadczasowe drewniane łóżko 120×200 cm

Wiele osób decyduje się na młodzieżowe łóżko 120×200 w dość już dorosłym wymiarze. Do tego bez problemu można dopasować biurka, szafy i regały meb24.pl. Takie rozwiązanie to inwestycja na wiele lat, ponieważ będzie stanowić wyjątkowa atrakcyjną bazę do zmieniającego się świata nastolatka. Po większe łóżka rodzice najczęściej decydują się, gdy pociecha skończy 13 lat, a wówczas często wszystko wokół niej też się dynamicznie zmienia.

Optymalny rozmiar łóżka dla nastolatka to minimum 80×200 cm, choć najlepiej jest wybrać model o wymiarach 90×200 cm. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto rozważyć także łóżko o rozmiarze 120×200 cm, ponieważ większy materac zapewnia komfort. W przestronnym pokoju można nawet rozważyć zakup łóżka podwójnego. Jak widać, wiele zależy i od oczekiwań, i od ilości miejsca, jakim się dysponuje.

Zalety łóżka 120×200

Najczęściej jednak mamy do czynienia z niewielkimi pokojami, w których musi się dużo zmieścić. Jest szereg pomysłów, by wykorzystać dostępną przestrzeń maksymalnie. Niektórzy decydują się na łóżko składane, które w ciągu dnia pełni funkcję kanapy. Inną opcją jest łóżko na antresoli z miejscem do spania na górze i przestrzenią do zagospodarowania na dole. To rewelacyjny pomysł, który pozwala wydzielić przestrzeń do odpoczynku i pracy. Pod łóżkiem może stanąć biurko, szafa czy regał na książki, a to duża oszczędność przestrzeni. Jeśli w domu jest dwójka dzieci, które dzielą pokój, rozważ zakup łóżka piętrowego.

Modne i wygodne łóżko tapicerowane dla nastolatka

Natomiast ramę, materiały i wykończenia wybiera się do stylu wnętrza. Z pewnością pomalowana na biało metalowa rama z ozdobami wprowadzi elegancki, a może nawet romantyczny klimat do przestrzeni nastolatka. Niezmiennie najbardziej uniwersalne są łóżka drewniane, które bardzo dobrze pasują do różnych aranżacji. Niektórzy decydują się też na łóżka tapicerowane  z wbudowanym pojemnikiem na pościel. To świetna opcja, gdy miejsca nie ma za dużo. Rewelacyjnie sprawdzają się też szuflady pod materacem lub wbudowane półki na książki, na przykład w wezgłowiu, co nie tylko dodaje nowoczesności, ale też eliminuje potrzebę dodatkowego regału.

Niezmiennie jednak – jak w każdym innym pokoju, najważniejszą kwestią przy wyborze łóżka młodzieżowego jest komfortowy sen. A o to pozwoli zadbać odpowiedni materac. Na tego typu dodatku nie opłaca się oszczędzać, bo z założenia przez kilka lat, co noc, ale często też w ciągu dnia będzie to przestrzeń do spania, nauki, rozrywki. Takie materace nie są trwałe i z czasem mogą ulegać deformacjom. Ponadto nie dostosowują się odpowiednio do kształtu ciała, co utrudnia wygodne ułożenie się. Obecnie przebojem są materace kieszeniowe, lateksowe oraz kolekcje z pianki wysokoelastycznej. Przede wszystkim są wygodne, zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, są trwałe i odporne na działanie czasu. To też rewelacyjna opcja dla alergików, ponieważ pianka nie powoduje namnażania się roztoczy, a także wyróżnia się dobrą cyrkulacji powietrza, co pomaga uniknąć nadmiernego pocenia się nastolatka, zwłaszcza podczas gorących nocy. Drewniane łóżka z idealnie dopasowanym materacem będą królestwem nastolatka.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *