Jakie ogrzewanie do domu wybrać? Grzejniki polskie

Istnieje wiele rodzajów ogrzewania centralnego, które zapewnia ciepło w naszych domach w okresie zimowym. Warto zapoznać się z jego wariantami, żeby wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

Ogrzewanie grawitacyjne, pompowe i podłogowe oraz grzejniki polskie i zagraniczne do nich

Najbardziej tradycyjna jest instalacja grawitacyjna, która wymusza przepływ wody przez instalację. Nie wymaga ona do działania energii elektrycznej. Wykorzystuje się zjawisko opadania wody zimnej i unoszenia ogrzanej. Sprawdza się głównie w niewielkich instalacjach. Można zainstalować do niej również nowoczesny kaloryfer.

Najczęściej stosuje się obecnie ogrzewanie pompowe. Nie ma w nim ograniczeń związanych z wielkością instalacji oraz tym, jakie zastosujemy kaloryfery (grzejniki polskie czy zagranicznych firm).

Opcja wygodna, w której nie jest potrzebny stary ani nowoczesny kaloryfer

Bardzo wygodną opcją, pozwalającą zaoszczędzić sporo miejsca jest ogrzewanie podłogowe. W tej instalacji przewody rozprowadzające ciepłą wodę, równomiernie ogrzewają całą powierzchnię pomieszczenia. Jest to opcja energooszczędna, gdyż temperaturę pomieszczenia możemy obniżyć przynajmniej o 2 stopnie Celsjusza.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *