Rodzaje umywalek, spośród których możesz wybrać swoją

W każdej łazience powinna znaleźć się umywalka. Jest absolutnie niezbędna do tego, abyś mógł szybko umyć ręce, zęby czy twarz, nie wykorzystując w tym celu wanny. Jeszcze bardziej konieczna jest w przypadku łazienek, w których nie ma wanny, a mieści się sam prysznic. Zobaczmy zatem, jakiego rodzaju umywalkę warto wybrać.

Umywalka podwieszana

Najbardziej klasyczne umywalki łazienkowe to modele podwieszane, które montowane są na ścianie. Zazwyczaj pozwalają na wstawienie dopasowanej do nich szafki, co gwarantuje, że w łazience znajdzie się miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria domowe. Jednocześnie jednak ze względu na swoją budowę nieznacznie ograniczają możliwości umieszczenia w szafce większych rzeczy, ponieważ zazwyczaj posiadają sporą część hydrauliczną poniżej.

Umywalka podwieszana to także świetne rozwiązanie dla osób, które wcale nie chcą mieć pod spodem szafki. Jej zupełnie swobodny montaż to gwarancja tego, że niezależnie od szafki, zawsze będzie w pełni użyteczna.

Umywalka meblowa

Drugim, bardzo charakterystycznym i często wykorzystywanym rodzajem umywalki, jest model meblowy. W przeciwieństwie do poprzedniego jest dedykowany do zakładania na górną część szafki. Tego typu umywalka jest szczególnie ceniona w pomieszczeniach, w których chcemy zadbać o estetyczny wygląd, sporą ilość miejsca, a jednocześnie nie jesteśmy przekonani do nowoczesnych umywalek nablatowych.

Takie rozwiązanie często stosowane jest też wówczas, gdy zależy nam na większych bocznych partiach umywalki, które osłonią blat szafki.

Umywalka nablatowa

To nowoczesne rozwiązanie, które jest szczególnie cenione przez miłośników minimalistycznego wystroju wnętrza. Umywalki nablatowe odznaczają się szczególnym wyglądem, w którym zazwyczaj oko przykuwają minimalistyczne, proste kształty oraz wysokie ścianki misy.

Nowoczesne umywalki nablatowe są szczególnie chętnie wykorzystywane w przypadku blatów, na których jest sporo miejsca, ale też wówczas, gdy pod spodem chcemy zachować go jeszcze więcej. Konstrukcja nablatowych umywalek pozwala bowiem uniknąć wiszącej ku dołowi misy, jak miałoby to miejsce w klasycznych umywalkach meblowych. To rozwiązanie, które gwarantuje doskonałe możliwości przechowywania pod umywalką przydatnych przedmiotów.

Umywalka podblatowa

Jest to wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, w przypadku którego to blat znajduje się nad krawędzią umywalki. Jest ona umieszczona w środku blatu w taki sposób, aby cała misa i krawędzie znalazły się pod blatem. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo estetyczny wygląd łazienki i sprawia, że jest ona wyjątkowo łatwa do czyszczenia. W przypadku ewentualnego zachlapania wodą blatu zazwyczaj wystarczy ją zgarnąć do umywalki. Poważniejsze zabrudzenia też zostaną łatwo i szybko usunięte.

Umywalki podblatowe to także niesamowita okazja do stworzenia nietypowej aranżacji. Nie są jeszcze tak popularne jak umywalki nablatowe, dlatego wciąż budzą zainteresowanie i przyciągają spojrzenia. Wykorzystanie takiego modelu to gwarancja, że twoja łazienka nie zostanie nigdy przez nikogo zapomniana.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *