Aranżacja łazienki w stylu industrialnym: Charakterystyczne elementy i materiały.

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym: Charakterystyczne elementy i materiały.

Wybierając styl, w którym chcemy urządzić swoją łazienkę, warto zwrócić uwagę na industrialny trend. Charakteryzuje się on surowymi materiałami: metalami, betonem i cegłą oraz minimalistyczną formą. W artykule przedstawimy charakterystyczne elementy i materiały, które zaczną nas inspirować do tego typu aranżacji.

1. Surowe wykończenie ścian i podłóg

Industrialny styl cechuje się surowością. Najlepiej sprawdzi się betonowy wygląd podłogi oraz ceglanej lub betonowej ściany w kolorze szarego, a także strukturalnie bogatego w formie wykończenia. Możemy również zdecydować się na ściany pokryte betonowymi płytami lub cegłami, które dodadzą charakteru naszej łazience.

2. Minimalistyczne, ale wyraziste płytki

Jeśli chodzi o płytki i mozaiki, muszą być one jednoznaczne i wyraziste. Doskonale sprawdzi się szary kolor z dodatkami, takimi jak: granat, czerń czy żółć. Industrialne wzory również będą bardzo trafione. Można pokusić się o okrągłe mozaiki, imitacje tynku, krzykliwe lub minimalistyczne wzory.

3. Szklane drzwi prysznicowe

Na pierwszy rzut oka szklane drzwi w łazience kojarzą się z nowoczesnym stylem, ale w zestawieniu z całym wystrojem w stylu industrialnym stają się bardzo wyrazistym elementem. W dniu dzisiejszym nie ma problemu z wyborem szklanych drzwi w takiej formie, która będzie wpasowywać się w wystrój łazienki.

4. Metalowe elementy

W stylu industrialnym metal jest jednym z najważniejszych elementów. Możemy pokusić się o metalowe szafki, uchwyty do drzwi, kran czy radiator dodający charakteru naszej łazience. W przypadku industrialnego stylu zastosowanie metalu jest nieograniczone, stąd też natury np. tynków szpachlowych, które z jednej strony charakteryzują się ciężką i brutalną formą, a z drugiej – delikatnym rysunkiem np. kwiatów czy motywów roślinnych.

5. Kamienne umywalki

Kamienne umywalki to doskonałe rozwiązanie w łazience w stylu industrialnym. Im bardziej surowy i trudny w wykończeniu, tym lepiej. Możemy zdecydować się na betonowe albo ceramiczne białe umywalki, które będą doskonale pasować do kolorystyki ogólnej łazienki.

Podsumowanie

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym wymaga od wykonawcy zmyśleć i wyrazić swoją kreatywność. Dobrze dobrany materiał ścienny oraz podłogowy, minimalistyczne płytki i umywalki wyprodukowane z kamienia, metalowe elementy oraz szklane drzwi prysznicowe – wszystko to czyni z takiej aranżacji łazienki rzadki i piękny człowiek dodający ogólnie przestrzeni industrialnego charakteru.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *